TRANSPORT HDS, NISKOPODWOZIOWY, RELOKACJA MASZYN

696 029 128 pmserwis@pmserwis.pl

Transport specjalistyczny Wrocław

Profesjonalne rozwiązania transportowe od PM Serwis

Transport specjalistyczny to zaawansowana usługa, która obejmuje przewóz nietypowych towarów wymagających niestandardowych rozwiązań logistycznych, ścisłego przestrzegania przepisów oraz zastosowania specjalistycznych pojazdów. PM Serwis, z siedzibą we Wrocławiu, od ponad 15 lat oferuje profesjonalne usługi w zakresie transportu specjalistycznego, dostosowując swoje działania do specyficznych potrzeb każdego klienta. Niezależnie od tego, czy przewozimy ciężkie maszyny przemysłowe, towary niebezpieczne czy chłodzone produkty, naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i terminowość.

Co obejmuje transport specjalistyczny?

Transport specjalistyczny to rozwiązanie skierowane do firm i instytucji, które muszą przetransportować towary niestandardowe pod względem wielkości, wagi, czy charakterystyki. Tego rodzaju transport często wymaga zastosowania zaawansowanych technologicznie pojazdów, które zapewniają bezpieczny przewóz. W naszej ofercie znajdują się:

Transport ponadgabarytowy

Transport ponadgabarytowy dotyczy przewozu ładunków, które ze względu na swoje wymiary i masę przekraczają normy dla standardowego transportu drogowego. W tego rodzaju operacjach specjalizujemy się w przewozie maszyn budowlanych, elementów konstrukcyjnych, urządzeń przemysłowych oraz innych wielkogabarytowych towarów. Dysponujemy nowoczesnymi naczepami niskopodwoziowymi, które pozwalają na bezpieczny transport ładunków ważących nawet powyżej 60 ton, o szerokości przekraczającej 4 metry i długości powyżej 30 metrów. Każdy przewóz ponadgabarytowy wymaga precyzyjnego planowania trasy, uwzględniając ograniczenia drogowe, takie jak wiadukty, mosty czy ronda.

Transport towarów niebezpiecznych (ADR)

Towary niebezpieczne, takie jak materiały wybuchowe, chemikalia, paliwa czy inne substancje mogące stanowić zagrożenie dla zdrowia i środowiska, wymagają specjalistycznej obsługi oraz przestrzegania międzynarodowych przepisów ADR. Nasza firma oferuje bezpieczny transport tego typu materiałów, dzięki pojazdom dostosowanym do wymogów ADR oraz wyszkolonej kadrze, która dba o przestrzeganie wszystkich procedur. Dzięki temu przewóz towarów niebezpiecznych odbywa się z pełnym zabezpieczeniem ładunku oraz w zgodzie z obowiązującymi normami.

Transport towarów chłodzonych

Przewożenie towarów wymagających kontrolowanych warunków temperaturowych, takich jak produkty spożywcze czy farmaceutyki, to kolejna dziedzina transportu specjalistycznego, w której się specjalizujemy. Nasze chłodnie oraz izotermy pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury podczas całego transportu, co zapewnia bezpieczeństwo i świeżość przewożonych produktów. Śledzimy temperaturę w czasie rzeczywistym, aby upewnić się, że przewożone towary spełniają wszystkie wymagania jakościowe.

Transport pojazdów

Oferujemy także usługi transportu pojazdów, w tym samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli. Dysponujemy flotą lawet i naczep niskopodwoziowych, które zapewniają bezpieczny przewóz pojazdów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Dzięki profesjonalnemu zabezpieczeniu ładunku, transportowane pojazdy są chronione przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, co gwarantuje bezpieczny i sprawny przewóz.

Regulacje i przepisy prawne w transporcie specjalistycznym

Transport specjalistyczny wymaga nie tylko zaawansowanego sprzętu, ale również doskonałej znajomości obowiązujących przepisów prawnych. Transport ponadgabarytowy wiąże się z koniecznością uzyskania odpowiednich zezwoleń, które w Polsce wydaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Dodatkowo, transport międzynarodowy wymaga współpracy z urzędami celnymi oraz lokalnymi władzami drogowymi w poszczególnych krajach. Z kolei transport towarów niebezpiecznych regulowany jest przez umowę ADR, która nakłada na przewoźników obowiązek stosowania specjalnych procedur, takich jak oznakowanie pojazdów, przestrzeganie określonych standardów bezpieczeństwa oraz posiadanie odpowiednich uprawnień przez kierowców.

W przypadku transportu chłodniczego obowiązuje umowa ATP, która reguluje międzynarodowy przewóz towarów łatwo psujących się, takich jak produkty spożywcze. Wszystkie te regulacje wymagają od firm transportowych nie tylko zaawansowanej logistyki, ale również doświadczenia w radzeniu sobie z formalnościami prawnymi.

Dlaczego warto skorzystać z usług PM Serwis?

PM Serwis to firma, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu i nowoczesnemu sprzętowi, jest w stanie realizować najbardziej wymagające zlecenia w zakresie transportu specjalistycznego. Zaufali nam tacy klienci jak LG, Gaz System, Bombardier czy Voestalpine Rotec. Nasze usługi wyróżnia indywidualne podejście do każdego klienta oraz pełne wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia – od planowania trasy, przez zabezpieczenie ładunku, po dostarczenie go na miejsce.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz przewieźć wielkogabarytowe maszyny, materiały niebezpieczne, czy towary wymagające chłodzenia – PM Serwis gwarantuje bezpieczny i terminowy transport. Nasze zaawansowane pojazdy, wyszkolona kadra i dogłębna znajomość przepisów sprawiają, że możemy zapewnić pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Relokacje maszyn Wrocław -> Relokacje przemysłowe -> Przenoszenie maszyn Wrocław

W przypadku niestandardowych zapytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy